یاسیدالکریم

مذهبی - اجتماعی - سیاسی

یاسیدالکریم

مذهبی - اجتماعی - سیاسی

قوله سبحانه و تعالی 

ما کان لاهل المدینه و من حولهم من الاعراب ان یتخلفوا عن رسول الله و لا یرغبوا بانفسهم عن نفسه، ذلک بانهم لا یصیبهم ظمأ و لا نصب و لا مخمصة فی سبیل الله و لا یطئون موطئا و لا مخمصه فی سبیل الله و لا یطئون موطئا یغیظ الکفار و لا ینالون من عدو نیلا الا کتب لهم به عمل صالح ان الله لا یضیع اجر المحسنین (توبه/120) 

 

مردم مدینه و مردم اطراف آن [و دیگر مومنین] را حق آن نیست که از [فرامین] رسول خدا (ص) [در جهاد و دیگر موارد] تخلف نموده و جان [و مال و آبروی] خویش را بر جان او ترجیح دهند، در مقابل در راه خدا هیچ تشنگی و گرسنگی و هیچ رنجی به آنان نمی رسد و در هیچ مسیری که کافران را به خشم آورد، قدم نمی گذارند و هیچ ضربه [احتمالی] از دشمن به آنان اصابت نمی کند، مگر آنکه برای آنان ، عمل صالحی نوشته می شود و بدرستی که خداوند اجر نیکوکاران را تباه نمی کند. 

 

برخی نکات 

1_عقلا و شرعا بدنه جامعه باید از رهبر صالح خود تبعیت کنند تا به سعادت دنیا و آخرت برسند. و الا هرج و مرج و هرز توان جامعه و گستاخی و جری شدن دشمنان پیش می آید. 

2_اطاعت و تبعیت از رهبر جامعه آنطور که برخی سیاسیون فاقد سواد دینی برداشت کرده اند فقط در جهاد نظامی نیست و اقتصاد و سیاست و فرهنگ و.. را هم شامل می شود. 

3_عالی ترین نوع رهبری حضور رهبر در دل جامعه و در راس حرکت مردم است. طبیعتا افراد باید قدر چنین رهبری را بدانند و از بذل جان و مال و هر نوع کمکی به او دریغ نکنند چرا که او علمدار در میان میدان است. 

4_ هر نوع صدمه مادی و معنوی و آسیبی که به مجاهدان و مدافعان حریم اسلام و استقلال جامعه وارد می شود عینا یا مثلا و در حد توان مسلمین و دولت اسلامی باید جبران شود و خداوند نیز ثواب عظیم الهی را به ریز و درشت زحمات این راه وعده می دهد. 

5_جهت گیری همه مسلمین در جهات فرهنگی و سیاسی و نظامی و تمام جهات ، باید موجب خوشحالی و امیدواری مومنین و خستگی و کلافگی و عصبانیت دشمن شود و هر حرکتی که منجر به منفعت مومنین یا لطمه به دشمن شده و موجب یأس و عصبانیت دشمن شود از اعمال صالح است و خداوند آن را برای مجاهدین ثبت می کند. 


یاسید الکریم

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی