یاسیدالکریم

مذهبی - اجتماعی - سیاسی

یاسیدالکریم

مذهبی - اجتماعی - سیاسی

فرافکنی و بازی با کلمات در ماههای پایانی دولت مثلا راستگویان! 


حسن #روحانی امروز در نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی دولت 

«چگونه می‌شود یک تخلف عظیم و بزرگ حدود 3 میلیارد دلار در دولت قبل اتفاق بیفتد. این همه دستگاه نظارتی بودند دیگر، کدام یکی نظارتش دقیق نبوده؟». «مگر یک نفر خودش به تنهایی می‌تواند 3 میلیارد دلار به جیب بزند. به کجا وصل بوده؟ چه کسانی به او کمک کردند؟ شریک‌ها چه کسانی بودند؟ در چه رده‌هایی بودند؟ چگونه نفت در اختیار فرد قرار گرفته؟ چگونه اموال در اختیار یک فرد قرار گرفته؟ چگونه میلیارد دلار و صدها میلیون دلار غیر از نفت پول در اختیار او قرار گرفته؟» 

رئیس جمهور همچنین در این سخنرانی از لزوم آگاهی بخشیدن به مردم درخصوص فسادهای رخ داده سخن گفت و اینکه «به هر حال قاضی مربوطه و دستگاه قضایی رسیدگی و بررسی کرده و به حکمی رسیده است اما سوال مردم همچنان باقی است. حالا یک فردی اعدام شود خیلی خب اعدام شد. پول چی شد؟ پولی که در اختیار این آقا بود چی شد و کجا رفت؟ چه کسانی موثر بودند و نقش داشتند؟» 

روحانی در حالی از لزوم پاسخ دادن به سوالات مردم درخصوص «پرونده‌های مهمی که میلیاردها اموال عمومی مردم حیف و میل شده» سخن می‌گوید که گویی فساد 8 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان که در دولت وی اتفاق افتاده را فراموش کرده است. انگار گزاره «برخورد با فساد خوب است اما نه برای دولت خود» در اولویت اصلی دولت یازدهم و رئیس جمهور قرار گرفته است. #فارس 


میزان دقیق جرم بابک زنجانی : 

در رای قاضی صلواتی : یک میلیارد و 967 میلیون و 500 هزار یورو در حق شرکت نفت 

ارزش اموال داخلی زنجانی در دادگاه از سوی معاون دادستان: 2 هزار و 600 میلیارد تومان 

http://isna.ir/news/95021307958/ 


اخبار قبلی اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان: 8 هزار میلیارد تومان 

اخبار اخیر اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان: 12 هزار میلیارد تومان 

http://tabnak.ir/fa/news/649972/ 


یاسید الکریم